A Magyar Gyöngy Egyesület 2003-ban alakult. Célkitűzéseink közé tartozik a gyöngykultúra, az ékszerkészítés hagyományos és modern irányzatainak megismerése, megismertetése.

A jelenleg 70 tagú egyesületünket 15 és 80 év közötti gyöngyfűzők és népi iparművészek alkotják.

Egyesületünk elődjét 1994-ben Gyöngytársaság néven alapította Fehér Anna, Király Zsiga díjas ékszerkészítő, a Népművészet ifjú Mestere.

2009-től tíz éven át Ganevné Székely Katalin népi iparművész vette át az egyesület vezetését, 2019 márciusától Nagy Gyöngyi Király Zsiga-díjas népi iparművész folytatta az egyesület irányítását. 2020 májusától Komjáti Zoltánné vette át az egyesület vezetését.

Egyesületünk széles körben működik együtt más művészeti szervezetekkel, tagja vagyunk a Népművészeti Egyesületek Szövetségének is.

Gyakran találkozhatnak tagjainkkal, akik országos rendezvényeken, táncház találkozókon, helyi érdekeltségű vásárokon is megfordulnak. Minden évben saját standdal jelenünk meg a Mesterségek Ünnepén is.

Immáron harmadik gyöngykonferenciánkra kerül sor 2023. május 6-án a Hagyományok Házában „Népiékszer-készítés jövője 3.0” címmel.

Egyesületünk tagjainak alkotásai szerepelnek a Műcsarnok, a Népi Iparművészeti Múzeum, a Hagyományok Háza, kisebb múzeumok és közösségi házak kiállításain.

A budapesti Ferencvárosi Művelődési Központban kéthetente gyöngyfűző foglalkozásokat tartunk, új mintákat, új technikákat tanítunk és tanulunk.