2023. augusztus 29.

2023. évi Mesterségek Ünnepe és a kaloteszegi párta

A 37. Mesterségek Ünnepére 2023. augusztus 18-20. között került sor a budai Várban a Népművészeti Egyesületek Szövetsége szervezésében. A NESZ tagjaként a Magyar Gyöngy Egyesület is bérelt egy pavilont, ami a Tárnok utca Mátyás templomhoz közeli részén állt. A pavilon egyik felében tagjaink saját népi ékszereiket árusították, a másik felében élőben mutattuk be a kalotaszegi párta elkészítésének módját. Átlátszó dobozokban pedig kiállítottuk a párta egyes részeit, amelyek alapján a látogatók jól követhették az elkészítés lépéseit. Minden érdeklődő felpróbálhatott egy kész pártát, a vendégek, turisták és bámészkodók pedig számtalan fényképet készítettek és nagy érdeklődéssel hallgatták a fontos tudnivalókat. A három napos Mesterségek Ünnepe nagy sikerrel zárult.

Jövőre újra várunk Mindenkit a Magyar Gyöngy Egyesület standján is!