2023. augusztus 05.

Szakmai nap Tápióbicskén

Immár harmadik alkalommal került megrendezésre a Magyar Gyöngy Egyesület nyári szakmai napja a tápióbicskei Fehér István Művelődési Házban. Közel harminc érdeklődő látogatott el a nyitott műhely foglalkozásaira, ahol egyesületünk jeles tagjai adták át tudásukat. A szakmai napot Komjáti Zoltánné, a Magyar Gyöngy egyesület elnöke nyitotta meg. Ladán Éva ékszertervező- gyöngyfűző a mozaikcsipke technikát mutatta be.

Nemesházi Valéria, gyöngykötő népi iparművész a gyöngykötés alapjaival ismertette meg az érdeklődőket, ahol könyvjelzőt, medált vagy kulacsborítót köthettek. Kusnyárné Deák Zsófia, népi iparművész saját tervezésű, népi ihletésű ékszerkészítéssel várta a látogatókat. A kisebbekre is gondoltak a szervezők. Őket gyöngyös játszóházi foglalkozás várta, ahol apróbb ékszereket, kulcstartó díszeket készítettek. Palya Nikoletta, ifjú gyöngyfűző, a Kikelet gyöngyfűző csoport tagja segítette a gyerekeket. A gyöngyöket a Fekete Gyöngy Art biztosította.

A lebonyolításért köszönet a Fehér István Művelődési Háznak.

A program a Csoóri Sándor Alap támogatásával valósult meg.